مصوبات جلسه کارگروه خوابگاه های غیر دولتی شهر مشهد.

در جلسه کارگروه خوابگاه های غیر دولتی منطقه 9 کشوری که  در بعد ازظهر روز چهر شنبه مورخه 3/5در همایش معاونین دانشجویی منطقه 9 با استقبال گسترده شرکت کنندگان تشکیل گردید، ابتدا توجیه کاملی در خصوص فعالیت های دانشگاه ناظر شهر مشهد  ارایه و سپس  موارد مرتبط با خوایگاه های غیر دولتی مورد بحث و بررسی قرار گرفت و موارد ذیل برای برسی و اقدام به عنوان مصوبات کار گروه به  تصویب اعظاء رسید .

  • اطلاعات مربوط به خوابگاه های غیر دولتی مجوز دار در دفترچه کنکور سال جاری درج گردد.
  • صندوق رفاه دانشجویان از طریق وزارت در خصوص تعرفه حامل های انرژی شامل برق، گاز و به ویژه آب  به صورت آموزشی اقدام نماید.
  • به منظور جذب حداکثری دانشجویان در خوابگاه های غیر دولتی ، صندوق مشوق های تأثیر گزار را در قالب بسته های حمایتی از جمله کمک هزینه اسکان، وام و... در اختیار دانشجویان و خوابگاه داران قرار دهد.
  • روش ها و دستور العمل های اجرایی مرتبط با مشکلات و معضلات خوابگاه ها، بر اساس دستورالعمل اجرایی ابلاغی، تبیین و ابلاغ گردد.به عنوان مثال: آین نامه مالی و معاملاتی، نحوه برخورد به تخلف خوابگاه داران و دانشجویان، امور فرهنگی و....
  • موانع قانونی در خصوص دانشگاه دولتی که به عنوان دانشگاه ناظر انتخاب می گردند از جمله افتتاح حساب و بکارگیری نیروهای اجرایی و ... مرتفع گردد.

نخستین گردهمایی معاونان دانشجویی دانشگاه های منطقه 9 کشور

افتتاحیه نخستین گردهمایی معاونان دانشجویی دانشگاه های منطقه 9 کشور از ساعت 8:30 تا 10:30 روز چهارشنبه 5 خرداد در سالن شورای سازمان مرکزی دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد.

در آغاز این نشست دکتر کافی، ضمن خوشامدگویی به حاضران ابراز امیدواری کرد که نشست های با محوریت مسائل منطقه ای و خاص جغرافیایی، نتیجه ای کارآمدتر از نتایج نشست هایی که در سطح کل کشور برگزار می شود، داشته باشد.دکتر کافی به شرایط خاص و محدودیت منابع مالی در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و دانشگاه ها اشاره و ابراز امیدواری کرد که این نشست ها به یافتن راهکارهایی برای رفع مشکلات منجر شود.در ادامه دکتر مطیعی، مدیر کل دانشجویان داخل به فلسفه منطقه بندی کردن حوزه های دانشجویی اشاره کرد و گفت: یکی از اهداف منطقه بندی کردن حوزه های دانشجویی این بوده که واحدهای مستقر در یک حوزه که جغرافیای همگنی دارند در ساختار مناسبی گرد هم آیند و بتواند بصورت مستمر و منظم به ریشه یابی و آسیب شناسی مشکلات حوزه دانشجویی بپردازند تا درنهایت نظرات جمع بندی و توسط دبیر منطقه به واحدهای ستادی و کارگروه های تخصصی منتقل شود.

وی تبادل تجربیات، استفاده از امکانات و ظرفیت های علمی، سیاحتی، زیارتی و فرهنگی مناطق مختلف و مستند سازی این نشست ها برای امکان استفاده بهینه از تجربیات را از دیگر دلایل منطقه بندی کردن و برگزاری این نشست ها ذکر کرد.

مهندس یزدان مهر، رئیس صندوق رفاه دانشجویان نیز اولین اقدام این صندوق در سال گذشته را تدوین سند راهبردی عنوان کرد و تقویت اعتبارات، حمایت موثر از نهادهای عمومی و خیرین و تقویت درآمدزایی صندوق را از جمله اقدامات صندوق رفاه دانشجویان در سال گذشته بر شمرد.

مهندس یزدان مهر، ابلاغ دستورالعمل تأسیس و اداره خوابگاه های غیر دولتی را از دیگر اقدامات صورت گرفته در سال گذشته عنوان و بر نظارت و ارزیابی خوابگاه های غیر دولتی تأکید کرد. وی اظهار داشت تا شروع ترم آینده، همه خوابگاه داران باید از شورای نظارت و ارزیابی خوابگاه ها مجوز بگیرند.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان به رتبه بندی خوابگاه ها اشاره کرد و آن را فرایند خوبی برای عادلانه سازی نرخ اجاره بها دانست. افزایش وام ودیعه مسکن دانشجویان متأهل، اختصاص وام مکمل قرض الحسنه به عنوان ودیعه مسکن، افزایش وام تحصیلی برای دانشجویان استعدادهای درخشان، افزایش وام ازدواج و همچنین اختصاص اتاق سلامت و تندرستی برای هر خوابگاه از جمله برنامه های دیگر این صندوق بود که مهندس یزدان مهر به آن اشاره کرد.

در ادامه دکتر کارشکی، رئیس مرکز مشاوره دانشگاه فردوسی مشهد نیز توضیحاتی در خصوص تاریخچه و اهداف مرکز مشاوره دانشجویی، اهمیت مشاوره از منظر مدیران ارشد وزارتی و استانداردهای لازم فیزیکی و نیروی انسانی مراکز مشاوره دانشجویی برای حاضران بیان کرد.

در این گردهمایی کارگروه هایی با عناوین: امور رفاهی، دانشجویان سنواتی، تغذیه دانشجویان، کمیسیون موارد خاص، دانشجویان مستعد نیازمند، شورای صنفی، خوابگاه های غیردولتی و کمیته انضباطی تدارک دیده شده بود که حاضران در نشست پس از توضیح و معرفی کارگروه های تخصصی توسط دبیران این کارگروه ها برای شرکت در این برنامه اعلام آمادگی کردند.

در اختتامیه این نشست که از ساعت 16 تا 18 همین روز برگزار شد، دکتر داوری، معاون دانشجویی دانشگاه فردوسی مشهد و مسؤولان سایر کارگروه ها، به جمع بندی نشست خود برای درج در بیانیه نهایی پرداختند. 


معرفی نماینده فرهنگی

در تاریخ 95/02/26 تیم دانشگاه ناظر از یک  خوابگاه دخترانه تحت نظارت بازدید به عمل آورد و نماینده فرهنگی اعزامی از حوزه علمیه به دانشجویان معرفی و آغاز به کار کرد.


بازدید از خوابگاه های غیر مجاز

در روز گذشته   95/2/26   تیم نظارت بر خوابگاه های غیر دولتی مشهد به همراه نماینده  محترم اداره نظارت بر اماکن عمومی  از خوابگاه های غیر مجاز که دانشجو در آن مکان ها حضور داشتند بازدید به عمل آورد.

 

 


بازدید شبانه

در بازدیدی که در چهارشنبه شب مورخه  95/02/22  از یک خوابگاه دخترانه تحت نظارت به عمل آمد، متاسفانه نظارت و مدیریت و کنترل ورود و خروج شبانه و بویژه آمار دانشجویان حاضر و فرم مرخصیهای موجود، نا مرتب بوده.

 به همین دلیل خوابگاه مذکور در آستانه تعطیلی قرار گرفت است.


 صفحات  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  صفحات